Margaret's Pride

cocker spaniel angielski

O nas

Witam serdecznie na stronie hodowli Margaret's Pride. Miejscu, które zapewne przybliży Waszym sercom
wspaniałą rasę Cocker Spanieli Angielskich.

Nazywam się Małgorzata Kostecka. Wraz z rodziną i naszymi cocker spanielami: Blow, Odi i Fredziem mieszkamy w magicznym i pięknym grodzie Kraka nad Wisłą. Każdą wolną chwilę spędzamy aktywnie na powietrzu w urokliwej miejscowości pod Krakowem, gdzie mamy nasz rodzinny dom. W towarzystwie naszych pupili, podziwiamy niezwykle i malownicze krajobrazy tego miejsca.

Moja przygoda z psami rozpoczęła się w roku 1985. Kiedy kupiłam od mojego kolegi szczeniaka owczarka niemieckiego - ARONA. Był to szalony pomysł, ale wynikał z chęci spełnienia marzenia, jakie towarzyszyło mi od najmłodszych lat. Chciałam mieć psa!

Aron jak na owczarka przystało, był bardzo mądrym i zrównoważonym psem, wspaniałym przyjacielem i strażnikiem naszej rodziny. Ukończyliśmy z wynikiem doskonałym kurs PT I, dużo czasu spędzaliśmy razem na spacerach i wspólnych zabawach.

Niestety nadszedł bardzo przykry dla nas moment. Gdy Aron miał 6 lat lekarze zdiagnozowali u niego nowotwór kości. Był to dla nas straszny cios, był jeszcze przecież tak młodym psem. Nie mogliśmy przedłużać Jego cierpienia ... Odszedł 21 stycznia 1992 roku.

W domu wszyscy odczuli pustkę. Zaczęliśmy więc myśleć o następnym czworonożnym przyjacielu, ale już innej rasy. Po przeczytaniu kilku fachowych książek o psach, zdecydowaliśmy. Rasą jaka zawładnęła moim życiem stały się cocker spaniele. Pokochałam je za urodę, czarującą naturę, niezależność, umiarkowany temperament oraz wielką radość życia.
Pierwszym cockerem jaki z nami zamieszkał był czarny podpalany VILLON z Orszaku Słońca.

 

Lepszego wyboru dziś sobie nie wyobrażam. Villon wprowadził mnie w świat spanieli, pozwolił odkryć tajemnice swojej rasy. To z Nim po raz pierwszy startowałam na ringach wystawowych i z Nim smakowałam pierwsze radości z odniesionych sukcesów. Villon był uosobieniem psiej dobroci i łagodności.

Uwielbialiśmy Go wszyscy. Villonek był z nami przez 12 lat. Odszedł 3 sierpnia 2004. Jego odejście było dla nas ogromnym przeżyciem, ale w sercu zachowujemy Go nadal i wierzymy, że za tęczowym mostem biega po zielonych łąkach i jest szczęśliwy.

W roku 1998 dołączył do nas czarny KENT IN BLACK Petrs z czeskiej hodowli Petra Studenika.

Kent był zupełnym przeciwieństwem Villona, jeśli chodzi o charakter. Był jak macho; dumny, niezależny i pewny siebie. Lubił pieszczoty, był cudownym, miłym domownikiem.
Kariera wystawowa Kenta rozpoczęła się dość szybko. Biegając po ringach jak huragan zdobył tytuły: Młodzieżowego Championa Polski, Championa Polski, Czech i Słowacji, Młodzieżowego Zwycięzcy Klubu'99, Zwycięzcy Klubu'00 i 02, a wreszcie Interchampiona.

Po stracie Villonka zrealizowałam moje wielkie marzenie, trwające od wielu lat. Z hodowli Petra Studenika sprowadziłam czarną suczkę - DAHLIA Black Petrs (Blow).

Blow jest wspaniałą suczką, ma uroczy charakter i jest niezwykle spostrzegawcza. Kocha wszystkich, a w szczególności dzieci. W 2008 roku wraz z wydaniem na świat pierwszego potomstwa, zapoczątkowała istnienie naszej hodowli.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na naszej stronie, na którą serdecznie zapraszamy. Mamy nadzieję, że po zapoznaniu się z nią Cocker Spaniel Angielski będzie bliższy Waszemu sercu.

 
 
Top
Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij